Národ.sk Aktivity SNJ
Pozvánka k 90. výročiu vysvätenia prvých troch slovenských biskupov PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
10.02.2011 09:06

Slovenská národná jednota vás pozýva na celoslovenskú spomienkovú slávnosť pri príležitosti 90. výročia vysvätenia prvých troch slovenských biskupov, ktoré sa uskutoční dňa 13. februára 2011 v Nitre.

Program:

10:00 Slávnostná sv. omša v kostole sv. Ladislava (piaristický)

11:00 Zhromaždenie pred pamätnou tabuľou pred chrámom

Zároveň do vašej pozornosti dávame:

Čítajte viac...
 
20. výročie založenia SNJ PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
29.01.2011 09:43

Dňa 15. januára 2011 sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie SNJ pri príležitosti 20.-teho výročia jej založenia. Zúčastnili sa ho delegáti z celej SR, no SNJ obdržala aj niekoľko zdravíc od sympatizantov, či organizácií aj zo zahraničia.

V dopoludňajších hodinách sa uskutočnila prezentácia úplne novej knihy autora vdp. Václava Kociana pod názvom "Zabudnutý kráľ Rastislav". Autor vyčerpávajúco a najmä detailne po dlhoročnom výskume spracoval túto tému a každý by sa mal oboznámiť s týmto dielom, najmä keď sa blíži 1150. výročie misie solúnskych bratov sv. Cyrila a Metoda, ktorých pozval na naše územie práve panovník Rastislav.

Čítajte viac...
 
Dobrá správa PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
10.01.2011 15:09

Po úspešných komunálnych voľbách konaných 27. novembra 2010 sa uskutočnili prvé slávnostné zasadnutia novozvolených obecných či mestských zastupiteľstiev, na ktorých sa ujali svojich funkcií novozvolení poslanci či starostovia.

Slovenská národná jednota v týchto voľbách zaznamenala úspech, keď sa stala vďaka volebným výsledkom najúspešnejšou mimoparlamentnou národne orientovanou politickou stranou. V obci Stará Kremnička, kde už v doplňovacích starostovských voľbách bol za SNJ v roku 2008 zvolený Dušan Rajčan, nielenže svoj post obhájil, ale i miestne zastupiteľstvo je takmer celé vo farbách Slovenskej národnej jednoty.

Čítajte viac...
 
Popierači trianonu neprešli PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
10.06.2010 08:24

Dňa 4. júna 2010 sa v slovenskom Komárne na uskutočnila pri príležitosti 90. výročia podpísania trianonskej mierovej zmluvy konferencia, venovaná tomuto pre náš národ významnému výročiu. Zúčastnili sa jej aj členovia SNJ a jej priaznivci. Po ukončení konferencie sa jej účastníci peším pochodom cez mesto presunuli na dunajský most, na miesto, kde stála ešte nedávno colnica, a kde stredom toku Dunaja bola v roku 1919 vytýčená slovensko - maďarská hranica.

Stalo sa tak po prvýkrát v histórii, pretože južná slovenská hranica nebola nikdy určená, slovenské osídlenie v 9. storočí siahalo hlboko do súčasného Maďarska, po celej Panónii. Až vpád kočovných Maďarov v 896 roku znamenal usídlenie sa týchto kmeňov v Panónii a pozvoľný vznik Uhorska, v ktorom Maďari vždy tvorili menšinu, čo ich priviedlo k bizarnému záveru - potrebe pomaďarčenia slovanského Uhorska.

Čítajte viac...
 
Sodomisti neprešli PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
23.05.2010 14:04

Pochod homosexuálov v Bratislave sa napokon neuskutočnil. Vďaka tomu, že sa našlo dostatok ľudí, ktorí prišli vyjadriť svoj nesúhlas s touto zvrátenosťou a s verejným propagovaním sexuálnych úchyliek na verejnosti, rovnajúcich sa priam exhibicionizmu.

Dusná atmosféra, aká panovala na Hviezdoslavovom námestí, nemala obdobu. Odporcovia pochodu sa nakrátko dostali aj medzi sodomistov, boli však odtiaľ vytlačení policajnými ťažkoodencami, ktorí napokon sodomistov obkľúčením hermeticky uzavreli.

Čítajte viac...
 
Spolu proti sodomistom! PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
18.05.2010 22:04

V sobotu 22. mája 2010 sa o 14.00 h. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave uskutoční pochod za neadekvátne nadpráva sexuálnym deviantom: gejom, lezbám a bisexuálom s názvom Pride (v preklade „hrdosť“).

Preto vyzývame všetkých, aby sa postavili po našom boku proti tejto zvrhlosti a nemorálnosti a zhromaždili sa o 13.00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

 
Boj o Slovensko začína! PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
22.04.2010 11:48

Dňa 27. apríla 2010 bude NR SR prejednávať opäť toľko diskutovaný vlastenecký zákon. Jeho osud je otázny. Patríme k národom s najnižším národným povedomím na svete. Je preto potrebné to zmeniť! Aj vlastenecký zákon je jedným z krôčikov, ako začať budovať národné povedomie v nastávajúcej generácii. Nechceme byť predsa len beztvarou šedou masou! Tento zákon treba prísť podporiť v rámci boja za vec. Členovia a sympatizanti SNJ sa pred NR SR zhromaždia už od 14 h. Odporcovia zákona ohlásili svoj protest od 16 h. Príďme im ukázať, že na Slovensku žijú aj ľudia, ktorí nie sú vykorenení, a ktorí považujú vlastenectvo za dôležitú súčasť života! Tešíme sa na Vás!

 
Bojovníci za pravdu, slobodu a demokraciu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal Miroslav Šuňal   
20.03.2010 08:17

Máme za sebou pripomenutie si 71. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Zámerne vynechávam označenie osláv, pretože oslavovať by sa malo všeobecne a bez neprajností. To sa, žiaľ, v dnešnej demokraciou a slobodou pretkanej spoločnosti nedá. Vládne názor, že prvá Slovenská republika je škvrnou v histórii nášho národa. Je smutné, že takéto paškvile prezentujú printové aj elektronické médiá a ľudia si tieto táraniny prisvojujú a stotožňujú sa s nimi bez toho, že by čo i len trochu triezvo uvažovali.

Veď ako môže hlásateľka vraj objektívnej spravodajskej televízie, nesúcej meno našich veľhôr, verejne nazvať prvú Slovenskú republiku prívlastkom vojnový štát? Buď chudera nepozná históriu, alebo čo je však ešte horšie, pozná, avšak iba ako pestrofarebná andulka papagájuje čo jej niekto iný napíše. Redaktorov ostatných televízií nevynímajúc, ktorí nekultúrne a zbabelo prezentujú niečo, čomu najskôr sami poriadne nerozumejú. Pretože ak by rozumieť chceli, dajú priestor v médiách historikom typu R. Letz, E. Hrabovcová či M. Lacko, ktorí vedia vecným argumentačným spôsobom prezentovať historické fakty podložené ich dlhoročnou výskumnou prácou a nie mútiť historické vody akoby objednávkou ústavu Marxizmu-Leninizmu. Však páni Kováč, Kamenec atď.

Čítajte viac...
 
71. výročie vzniku republiky PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
15.03.2010 18:53

Dňa 14. marca 2010 sa uskutočnila spomienková slávnosť pri príležitosti 71. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Slávnosť začala tradične na Martinskom cintoríne pri hrobe prvého slovenského prezidenta Dr. Jozefa Tisu. S prejavmi vystúpil prof. Dubec, ktorý odborne priblížil vznik prvej republiky, po ňom vystúpil zástupca mladej generácie, báseň zarecitovala najmladšia účastníčka spomienky, iba 11-ročná R. Horváthová, či predstaviteľ Slovenskej ľudovej strany z Detvy.

S hlavným prejavom potom vystúpil predseda SNJ Stanislav Pánis, ktorý dátum 14. marca priblížil v širších súvislostiach, platných aj pre dnešok. Na záver sa slova ujal jeden z dvoch posledných žijúcich žiakov Dr. J. Tisa - Ľ. Tatran, ktorý autentickou výpoveďou spomínal na dni vedúce k vyhláseniu slovenskej samostatnosti. Po ukončení spomienky sa účastníci presunuli pred prezidentský palác, kde vyjadrili svoj nesúhlas so skupinou, protestujúcou proti slovenskej samostatnosti, ktorú napokon ani nikdy nechceli.

Čítajte viac...
 
Pravda o proteste proti vlastenectvu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
12.03.2010 09:47

Dňa 10. marca 2010 sa uskutočnil protest proti novoprijatému vlasteneckému zákonu, ktorý zvolali mimovládne organizácie, napojené na jeden zdroj financovania – Open society foundation (Nadácia otvorenej spoločnosti), za ktorou nie je nikto iný, ako burzový špekulant a americký miliardár maďarského pôvodu George Soros. Napriek masívnej kampani a množstvu financií, ktoré sa na tento protest sorosovci vynaložili, bol jeho výsledok rozpačitý.

A hoci sa médiá snažili nafukovať počet protestujúcich, ktorých jadro tvorila tzv. alternatívna mládež subkultúr ako antifa, punk, anarchisti či treťosektoroví bojovníci za zlegalizovanie drogy marihuany, predsa námestie bolo prázdnejšie, ako pri oslavách minuloročného 14. marca, či proteste proti nezávislosti Kosova. Vtedy médiá demagogicky netvrdili, že ide o „najväčšiu“ demonštráciu za posledné roky, ako to tvrdia teraz, ani neponúkali účelové zábery, ktoré vyvolávajú dojem tisícovej účasti – hoci realita bola prinajlepšom na polovičnej úrovni. Podporu zákonu o vlastenectve prišli aj členovia a priaznivci Slovenskej národnej jednoty.

Čítajte viac...
 
« ZačiatokPredošlý12ĎalšíKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images