Národ.sk Aktivity SNJ Sťažnosť premiérovi Ficovi
Sťažnosť premiérovi Ficovi PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal Marína Vjazanková   
24.08.2009 16:27

Dňa 21. augusta 2009 som sa s inými Slovákmi so zástavou zúčastnila na zhromaždení v Komárne na proteste proti ponižovaniu nášho národa. Pomaďarčenci nachystali toto zhromaždenie práve na dvadsiaty prvý august, lebo vedeli, čo to znamená. Vedeli, že to bolo výročie okupácie, na ktorej sa zúčastnili aj Maďari. Isto to bolo na radu Budapešti.

Podarilo sa mi dostať dopredu. Držala som slovenskú zástavu a plagát. Mlčala som. Komárňanskí pomaďarčenci ma začali obťažovať. Vykrikovali na mňa, strkali do mňa, sácali ma. Neskoršie si na pomoc zavolali aj Maďarov z Maďarska. Obkľúčili ma, pokračovali v terore, dokonca ma aj štípali a hučali mi do uší. Pomaďarčenci vykrikovali aj po slovensky, prišelci po maďarsky. Aby som odtiaľ vypadla. Ja som vydržala až do konca.

Týmto podávam sťažnosť na policajtov, ktorí na tomto mieste mali službu. Nečinne sa pozerali na toto nechutné divadlo. Jeden z nich, ktorý bol odo mňa na dva kroky, sa s nenávistným pohľadom pozeral na mňa a na slovenskú vlajku. Zreteľne sa tešil z toho, čo mi zlé robili okolostojaci. Žiadala som ho, aby zakročil, nereagoval, s nimi však mondokoval. Opýtala som sa ho, kto ho platí. Nepohlo to ním. Iba ma sekíroval ako mám držať zástavu.

Po skončení zhromaždenia, keď som odchádzala, sa tí ľudia ako svorka vybrali za mnou. Ponáhľala som sa priamo k policajtom, tí sa obrátili chrbtom a na mňa nereagovali. Museloa som ísť rýchlo preč. Prenasledovatelia išli za mnou, jeden z nich mi vytrhol môj plagát a roztrhal ho, iný mi strhol klobúk z hlavy. Z rúk mi vytrhli a pokrčili slovenskú zástavu a hodili ju na zem. Videl to fotograf z českej tlačovej kancelárie. Na moju otázku, či to odfotografoval, čosi odvrkol a mojich prenasledovateľov povzbudzoval – že som šibnutá. Tak som sa dostala až k Domu Matice slovenskej. Jeden z mojich prenasledovateľov vykrikoval: „To je váš chrám!“

Policajti mĺkvo stáli aj keď tam moji prenasledovatelia vykrikovali „čuňa slovakia“, „félvidék“ a k tomu nemiestne nadávky. Usudzujem, že policajti nepostupovali podľa slovenských zákonov a predpisov. Na tričkách nemali menovky ani čísla. Žiadam o možnosť osobne ich identifikovať – očakávam, že pozvete ich i mňa. Nie je predsa možné, aby som sa na našom území nemohla pokojne, v tomto prípade mlčky, prejaviť ako Slovenka!

Vážený pán premiér, vystupujete ako premiér suverénneho štátu. S úľavou sme privítali Vaše konanie v prípade odhaľovania sochy kráľa Štefana. Aj nedávna návšteva pomaďarčenca Gejzu Jesenského je dôkazom, že títo ľudia nerešpektujú Slovensko ako suverénny štát. Nemožno zostať iba pri ochrane cigánskeho obyvateľstva, treba ochraňovať aj Slovákov. Veľmi nás znepokojila i dojemná ohľaduplnosť v súvislosti s učebnicami pre maďarskú menšinu. S ľútosťou a nepokojom konštatujeme, že mnohí politici a vysokí úradníci nemajú slovenské cítenie – sú to iba politici na Slovensku.

Preto by sme mali doriešiť problém sochy kráľa Štefana na Slovensku. To nebol, nie je „svätý“, on mečom šíril svoju vládu – akože kresťanstvo. Vraždil svojich blízkych, aby sa dostal k moci. Nie je pravda, čo sa rozpráva o jeho korune – to sú maďarské a mocenské fantázie, to vzniklo na základe falošných listín – podvrhov a dokonca aj proti Rímu. V časoch Rakúsko-Uhorska nám nanútili svoju interpretáciu dejín a dnes máme po Slovensku kostoly zasvätené tejto nábožensky kontroverznej osobe. V týchto kostoloch na mnohom cítiť maďarizáciu. Taký maďarizujúci je napr. aj známy Modrý kostol v Bratislave. O tom sa už aj v tlači písalo. Uctievajme si skutočného mučeníka sv. Štefana – 26. decembra, slovenských sedempočetníkov, z ktorých prvý bol sv. Gorazd, žiak sv. Cyrila a sv. Metoda. Ale sochu sv. Gorazda nikde na Slovensku nenájdeme! Je neuveriteľné a neslýchané, že nám na našom štátnom území, v slovenskom meste, môže ktosi zabrániť postaviť súsošie sv. Cyrila a sv. Metoda, že sme dokonca za to zaplatili pokutu! Nemá vláda na to nijaký nástroj?

Tento maďarizačný tlak dnes pokračuje na južnom Slovensku. Stavajú sa sochy, osádzajú tabule, oslavuje sa vták turul, atď. tieto maďarské symboly treba odstrániť. Nech si ich stavajú v Maďarsku. Vláda musí podniknúť razantné kroky – aj v súvislosti so zákonom o štátnom jazyku – aby sa to skončilo, lebo Slováci sme veľmi povoľní: na južnom Slovensku sa miešajú rodiny a tie sú potom takmer bezvýnimočne maďarské. A ako je všeobecne známe, v zmiešaných obciach sa Slovák častokrát cíti ako v cudzine. Maďari odmietajú slovenský kontakt.

Ako tiež viete, socha kráľa Štefana bola finančne podporená Maďarmi – prezidentom Lászlóm Sólyomom. V Košiciach sa už predtým odohralo takéto divadlo, keď v nedeľu 29.10.2006 „darovali“ sochu Františka Rákocziho. Vtedy cez Košice pochodovali maďarské kone s maďarskými zástavami a s portrétmi Rákocziho. Na tieto oslavy prišiel nepozvaný László Sólyom, ktorého doviezol historický vlak s krásnym názvom „Nostalgia“ a s ním prišli stovky Maďarov. Pritom, ako je tiež známe, Rákoczi bol vrah, ktorý plienil so svojím kuruckým vojskom Slovensko, raboval, zbíjal. Toto však zasa neprekážalo našim duchovným slúžiť zaňho v Dóme sv. Alžbety v Košiciach omšu. Iba jedno občianske združenie upozornilo arcibiskupa, že by nebolo vhodné, aby sa on na tom zúčastnil. A naši štátnici sa na túto maďarskú oslavu a provokáciu na našom území nečinne prizerali. Čudujeme sa, že potom nasledovali ďalšie kroky potupujúce Slovenskú republiku?

Vážený pán premiér, väčšina národa, ktorý vediete a za ktorý zodpovedáte, očakáva, že budete ešte pevnejšie a nekompromisnejšie brániť jeho záujmy, naše ešte stále ťažko skúšané Slovensko. V týchto veciach nemôže platiť rozprávanie o kompromisoch. Každý ďalší kompromis v otázkach integrity a identity Slovenska (aj jazykovej) je už veľmi nebezpečný. Podnecuje Maďarov, naše SMK a teraz už aj slávny MOST k ďalším a ešte radikálnejším požiadavkám na ceste za veľkým Maďarskom, za ovládnutím „korliny“, za večne snívajúcim veľmocenykým a nadradeným postavením Maďarska. My už nemáme v čom a kam ustupovať. Očakávam, že sa s mojou sťažnosťou a žiadosťou budete práve v záujme Slovenskej republiky zaoberať.

S úctou

Marína Vjazanková

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images