Národ.sk Aktivity SNJ Pravda o proteste proti vlastenectvu
Pravda o proteste proti vlastenectvu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
12.03.2010 09:47

Dňa 10. marca 2010 sa uskutočnil protest proti novoprijatému vlasteneckému zákonu, ktorý zvolali mimovládne organizácie, napojené na jeden zdroj financovania – Open society foundation (Nadácia otvorenej spoločnosti), za ktorou nie je nikto iný, ako burzový špekulant a americký miliardár maďarského pôvodu George Soros. Napriek masívnej kampani a množstvu financií, ktoré sa na tento protest sorosovci vynaložili, bol jeho výsledok rozpačitý.

A hoci sa médiá snažili nafukovať počet protestujúcich, ktorých jadro tvorila tzv. alternatívna mládež subkultúr ako antifa, punk, anarchisti či treťosektoroví bojovníci za zlegalizovanie drogy marihuany, predsa námestie bolo prázdnejšie, ako pri oslavách minuloročného 14. marca, či proteste proti nezávislosti Kosova. Vtedy médiá demagogicky netvrdili, že ide o „najväčšiu“ demonštráciu za posledné roky, ako to tvrdia teraz, ani neponúkali účelové zábery, ktoré vyvolávajú dojem tisícovej účasti – hoci realita bola prinajlepšom na polovičnej úrovni. Podporu zákonu o vlastenectve prišli aj členovia a priaznivci Slovenskej národnej jednoty.

Aj keď máme výhrady voči zákonu a nepovažujeme ho za dokonalý, v rámci boja „za vec“, sme ho prišli podporiť. Okrem slovenských zástav a zástav SNJ sme rozvinuli veľký transparent s nápisom: „Slováci, rozmýšľajte, komu slúžia tí, ktorým vadí vlastenecký zákon?“ Takmer ihneď sme sa stali terčom slovných útokov zo strany indivíduí ovešaných ozdobami podobajúcich sa výzorom a celkovým vzhľadom na obyvateľov tropických pralesov, ktorí viditeľnými symbolmi propagovali drogu marihuanu. Organizátor podujatia pred začiatkom akcie pristúpil s megafónom, do ktorého začal kričať, aby sme opustili námestie, lebo inak na nás poštve políciu. Svoje vyhrážky stupňoval a obvinil nás, že sme sa mu vyhrážali, na čo sme ho vyzvali, aby presne ukázal, kto sa mu vyhrážal. Odpoveďou bolo jeho zvrtnutie sa a trápny odchod. Na to sme boli obkľúčení políciou a akýkoľvek ďalší pohyb smerom k ostatným účastníkom bol znemožnený, hoci veľa prívržencov vlasteneckého zákona sa nachádzalo priamo medzi demonštrantmi.

Títo sa medzi nich dostali preto, že nemali žiadne transparenty vyjadrujúce súhlas s vlasteneckým zákonom a tak im polícia nezabránila v účasti v dave. Takto si predstavujú protestujúci treťosektoroví agenti Sorosa demokraciu a slobodný názor. Dokonca nedovolili vystúpiť ani staršiemu pánovi, ktorý mal iný názor. V „Téme dňa“ na TA 3 to zdôvodňoval ľavicový svetoobčan Eduard Chmelár, pochádzajúci z Galanty, slovami, že starší pán mal na transparente hrubý šovinistický text. Nepovedal však aký. Galanťanovi Chmelárovi prekážal transparent s textom: „Nechceme počúvať v kostoloch maďarskú hymnu“. Jemu zrejme jej hranie nevadí, vadí len hranie tej slovenskej. Je potrebné podotknúť, že i všetci zúčastnení novinári vrátane TV reportérov boli vo svojich otázkach voči predsedovi SNJ Stanislavovi Pánisovi tendenční. Absencia objektivity bola cítiť u veľkej väčšiny zúčastnených novinárov, keď ich otázky boli jednostranne namierené proti vlasteneckému zákonu. Dalo sa to pochopiť u zástupcov maďarskej televízie. Avšak je na zamyslenie, či nie je najvyšší čas, aby aj na Slovensku vznikla provlastenecky orientovaná televízia a rozhlas, ktorá by kultivovaným spôsobom vychovávala k vlastenectvu a konečne by netendenčne informovala o národne orientovaných podujatiach, keďže sme získali na tomto podujatí poznatok, že takmer všetky „slovenské“ médiá sú naklonené podporovať protivlastenecké tendencie.

Pri presune pred NR SR sa do transparentu SNJ hodila vychudnutá prívrženkyňa antifa so zelenými vlasmi, po dôraznom upozornení, aby rešpektovala aj iný názor a chovala sa slušne sa len nepríčetne zasmiala. Pred NR SR potom medzi zhromaždených prišli bývalý poslanci SMK, terajší členovia MOST-HÍD: Béla Bugár, Zsolt Simon, László Nagy a Tibor Basternák, primátor Komárna. Posledný menovaný sa preslávil aj tým, že 12 rokov bránil odhaleniu súsošia svätých Cyrila a Metoda, lebo vraj v Komárne pre nich nie je vhodné miesto. V auguste 2009 sa záhadne však miesto našlo pre sochu sv. Štefana. Svoju falošnú masku dobrého Slovákom nakloneného Maďara odkryl Bugár, ktorý vzťah k vlasti, v ktorej žije, prejavil grimasami a doslova konským rehotom, keď si nasadzoval širák a začal sa zvŕtať s valaškou. Dúfam, že tomuto gestu porozumeli všetci tí slovenskí voliči, ktorí sú naklonení odovzdať hlas MOST-HÍD, koho záujmy bude zastávať. Tým sa demaskovali, koho vlastne zastávajú demonštranti, z ktorých väčšina medzi sebou hovorila po maďarsky. Navyše aj tie „stovky“ učiteľov, protestujúcich proti zákonu, pochádzajú z južného Slovenska.

Aj preto transparent SNJ s heslom o tom, nech sa každý zamyslí nad tým, koho záujmy zastávajú protestujúci, bol viac než vystihujúci. Protislovenská klika opäť raz ukázala, o čo jej v skutočnosti ide a kto za ňou stojí. Vďaka patrí všetkým tým, čo sa tejto protinárodnej klike prišli postaviť po boku SNJ.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images