Národ.sk Aktivity SNJ Bojovníci za pravdu, slobodu a demokraciu
Bojovníci za pravdu, slobodu a demokraciu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal Miroslav Šuňal   
20.03.2010 08:17

Máme za sebou pripomenutie si 71. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Zámerne vynechávam označenie osláv, pretože oslavovať by sa malo všeobecne a bez neprajností. To sa, žiaľ, v dnešnej demokraciou a slobodou pretkanej spoločnosti nedá. Vládne názor, že prvá Slovenská republika je škvrnou v histórii nášho národa. Je smutné, že takéto paškvile prezentujú printové aj elektronické médiá a ľudia si tieto táraniny prisvojujú a stotožňujú sa s nimi bez toho, že by čo i len trochu triezvo uvažovali.

Veď ako môže hlásateľka vraj objektívnej spravodajskej televízie, nesúcej meno našich veľhôr, verejne nazvať prvú Slovenskú republiku prívlastkom vojnový štát? Buď chudera nepozná históriu, alebo čo je však ešte horšie, pozná, avšak iba ako pestrofarebná andulka papagájuje čo jej niekto iný napíše. Redaktorov ostatných televízií nevynímajúc, ktorí nekultúrne a zbabelo prezentujú niečo, čomu najskôr sami poriadne nerozumejú. Pretože ak by rozumieť chceli, dajú priestor v médiách historikom typu R. Letz, E. Hrabovcová či M. Lacko, ktorí vedia vecným argumentačným spôsobom prezentovať historické fakty podložené ich dlhoročnou výskumnou prácou a nie mútiť historické vody akoby objednávkou ústavu Marxizmu-Leninizmu. Však páni Kováč, Kamenec atď.

Novinármi musím odprezentovať samostatnú kapitolu, pretože to čo dokážu profesionálni (slovenskí ?) novinári sa len tak ľahko nevidí. Máte patent na pravdu páni a dámy. Nik iný iba vy! Vy, ktorí píšete pre tie správne noviny a časopisy. Tie ostatné sú podľa vás okrajové, ale ja práve im vzdávam česť. Ale naspäť k vám, demokratickým a slobodymilovným novinárom. Aj vďaka vašej investigatívnej ( a nezávislej ?) novinárčine je naša spoločnosť tam kde je. Taká strašná cenzúra a písanie lží ako v dnešnej dobe nebolo hádam ani za socializmu. Na druhej strane som vám však nesmierne vďačný, áno čítate správne, vďačný za to, že môžem rozvíjať svoje politické videnie tohto sveta a nestotožňovať sa s každým nezmyslom, ktorým ohlupujete spoločnosť. Dávno ste sa spreneverili svojmu poslaniu písať pravdu a brániť pravdu. Sami v hĺbke svojej duše tušíte, že to čo robíte, nie je správne. Žiaľ, robíte to vedome ďalej. Ale to je o vašom svedomí, raz bude každý za svoje činy súdený. A nie ľuďmi. Potom nastane plač a škrípanie zubami, píše Kniha Kníh. Dotknem sa tu šéfredaktora týžden.níka aj jeho dvorného fotografa, ktorí boli prítomní počas spomienky na prvú Slovenskú republiku. Stáli, fotografovali a počúvali. Pán šéfredaktor bol v tesnej blízkosti rečníkov. Chvíľami som mal pocit, že aj pán šéfredaktor vystúpi s prejavom.

Po skončení spomienky bol v diskusii s účastníkmi. Usmieval sa a nebadal som, že by ho ktokoľvek urážal či napádal. Avšak. Už teraz tuším ako dopadne reportáž v uvedenom periodiku, ak nejaká bude. Ako sa pán šéfredaktor bude musieť povinne báť, bude musieť mať strašný pocit čo sa to v jeho krajine deje, bude musieť vyvodiť dôsledky a nakoniec dať lekciu o slušnosti. Scenár vopred nalinkovaný. Na tomto mieste si dovolím pozdraviť filmára Eugena. Eugen, pred rokmi ste vyzerali lepšie...

Na záver sa vrátim k mase, ktorá vraj bojovala za slobodu a demokraciu, zhromaždenú na námestí hodinu pred organizovanou spomienkou na vznik Slovenskej republiky. Do úst sa mi tlačia otázky: Za čo to vy vlastne bojujete? Za slobodu? Za akú slobodu? Za koho slobodu? Veď základným znakom slobody je neobmedzovať druhého. Možnosť sa slobodne vyjadrovať, slobodne myslieť. Presne tie znaky, ktoré vy elementárne pošliapavate. Stáli sme vo vašej tesnej blízkosti a ihneď po rozvinutí transparentov ste mi pripomínali stádo býkov, ktorým pred očami zamávali krvavo červeným súknom. Mali ste nervy napnuté a psychóza si vás poniektorých priam vychutnávala. Pôsobili ste komicky. Aj tie deti so šatkami cez ústa, aj mladík vystrkujúci prstové gestá. Aj pani, ktorá evidentne nezažila cigánske terorizovanie. Milá pani, prajem vám, aby ste si okúsila slasti a strasti spolunažívania s touto časťou obyvateľstva. Evidentne Vám to chýba. Ale nekladiem vinu vám, ale médiám, ktorým ste podľahli. Máte stále šancu otvoriť si oči, ako aj mladíci, ktorých týmto pozdravujem, prišli v nádeji, že sme zrejme spoločenstvo nevyrovnaných ľudí, avšak po diskusii, ktorá im začala otvárať oči uznali argumenty. To, že väčšina z vás robí to čo robí a vidí v tom svoje poslanie a ideály my rešpektujeme a nijakým spôsobom vás neobmedzujeme. Toto je naša sloboda. Avšak to, čo robíte vy, je šovinizmus a fašizmus najhrubšieho zrna. Ak by vám to bolo dovolené spáchate na nás genocídu. Vyhladíte nás z povrchu zemského. Toto je tá vaša sloboda a demokracia.

Uvažujme spoločne kto, komu a prečo vyhovuje stav bezduchosti a demencie spoločnosti. Prezentovať iba to čo vyhovuje, čo sa páči. Napríklad matka, ktorá slušne vychováva deti nemá šancu uspieť v očiach spoločnosti pred sfetovanou modelkou so silikónmi. Alebo chlap tvrdo pracujúci na poli či vo fabrike nemá šancu byť preferovanejší, ako tajtrlík behajúci za loptou, s ktorou aj tak nič poriadne nedokáže. Kto a kam tlačí celosvetové spoločenstvo? Odkiaľ sa berie všetka pýcha a zloba ktorou sme zamorení? Premýšľajte všetci.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images