Národ.sk Aktivity SNJ 20. výročie založenia SNJ
20. výročie založenia SNJ PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
29.01.2011 09:43

Dňa 15. januára 2011 sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie SNJ pri príležitosti 20.-teho výročia jej založenia. Zúčastnili sa ho delegáti z celej SR, no SNJ obdržala aj niekoľko zdravíc od sympatizantov, či organizácií aj zo zahraničia.

V dopoludňajších hodinách sa uskutočnila prezentácia úplne novej knihy autora vdp. Václava Kociana pod názvom "Zabudnutý kráľ Rastislav". Autor vyčerpávajúco a najmä detailne po dlhoročnom výskume spracoval túto tému a každý by sa mal oboznámiť s týmto dielom, najmä keď sa blíži 1150. výročie misie solúnskych bratov sv. Cyrila a Metoda, ktorých pozval na naše územie práve panovník Rastislav.

Po prednáške, následnej diskusii a autogramiáde sa potom uskutočnil umelecký program a po ňom rokovanie snemu SNJ, ktorý si vytýčil ďalšie úlohy do budúcna a vyhodnotil priebeh doterajších aktivít ako mimoriadne uspokojivý.

Hodnoty národno-kresťanského realizmu sa nám darí realizovať aj vďaka vybudovanému stredovekému areálu Spoločnosti pre zachovanie tradícií. Potvrdzujú to aj organizované podujatia vo vianočnom období, kde sa nám podarilo preniesť myšlienku, ktorá rezonuje v chrámoch do svetského života. Medzi veľmi vydarené patrí aj trojkráľové stretnutie, kde sme si najskôr duchovnou a potom zábavnou formou pripomenuli tento sviatok.

V prípade záujmu o vynikajúcu knihu Václava Kociana pod názvom "Zabudnutý kráľ Rastislav" nás prosím kontaktujte na e-mail: Táto e-mailová schránka má aktivovaný spam filter, na prezretie je potrebný aktivovaný Javascript.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images