Národ.sk Aktivity SZT Pozvanie do gotickej perly Pohronia
Pozvanie do gotickej perly Pohronia PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť pre zachovanie tradícií - Aktivity SZT
Napísal SZT   
16.04.2012 17:01
Spoločnosť pre zachovanie tradícií Vás pozýva do Hronského Beňadika na prehliadku gotickej katedrály, ktorá je súčasťou kláštorného komplexu. Dnešnú podobu získal tento architektonický skvost, po stavebných úpravách od čias Veľkoslovenskej ríše panovníka Rastislava po koniec 19. storočia. Svojou prírodnou scenériou bola táto časť Pohronia priam predurčená k udalostiam, ktoré sa tu odohrali od čias Rímskej ríše až po novodobé dejiny 20. storočia. Pri návšteve Hronského Beňadika je pri kaplnke nádherný pohľad na Slovenskú bránu, kde po zázračnom daždi museli ukončiť svoje ťaženie týmto smerom rímske vojská na čele s cisárom Marcom Auréliom.

Kláštorný komplex je spojený s množstvom historických udalostí, ako je udelenie majetkov kráľom Gejzom I, prestavby za čias Ľudovíta Veľkého, darovania relikvie Kristovej krvi Matejom Korvínom, tureckých nájazdov a iných legendami opradených dejín. Zaujímavosťou Hronského Beňadika sú i vínne pivnice vytesané do kameňa, ktoré v časoch tureckej pohromy na našom národe slúžili ako úkryt. V obci je v dnešnej dobe postavený kamenný hrad v stredovekom štýle v ktorom počas roka usporiada Spoločnosť pre zachovanie tradícií rôzne podujatia.

V prípade záujmu je možné zabezpečiť pre návštevníkov celodenný program podľa požiadavky. Bližšie informácie o zabezpečení prehliadky katedrály, ubytovania, stravovania, koncertného vystúpenia „Moja vlasť Slovensko“ a pod. na tel. č. 0907 749 137, 0905 561 345, 0907 324 010.

Pre pozretie ponuky pre seniorov kliknite tu

Pre pozretie ponuky pre žiakov kliknite tu

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images