Národ.sk Dobré slovo Kto koho klame?
Kto koho klame? PDF Tlačiť E-mail
Dobré slovo
Napísal Stanislav Pánis   
26.01.2010 21:49

Dovtedy budú politici túžiaci po moci nezodpovedne sľubovať, kým spoločnosť neprijme sankcie za nedodržanie sľubov. Je najvyšší čas urobiť niečo, aby sa neopakovalo zavádzanie voliča v podobe sľubov o švajčiarskom blahobyte na Slovensku, dvojnásobných platoch, či zabezpečení sociálnych istôt pre všetkých obyvateľov Slovenska. Zodpovednosť tých, ktorí beztrestne dávajú sľuby, musí byť vynútená nejakou formou zákona, aby si nedovolili beztrestne klamať voličov už vopred nesplniteľnými sľubmi.

Podobne by to malo byť i v otázke volebných programov, ktorých realizácia by mala napĺňať ich skutkovú podstatu a striktne ich dodržiavať. Ako príklad možno uviesť úspech prinášajúci bod volebného programu, ktorý obsahoval sľuby o stiahnutí vojakov z Iraku, avšak o vyslaní ďalších vojakov do Afganistanu nebolo vo volebnom programe ani zmienky, čo by určite neprinieslo voličské hlasy. O umiestnení prepustených teroristov na našom území, s umožnením ich začleniť do našej spoločnosti a získať občianstvo, ani nehovoriac.

To, že týmto osobám sa majú poskytnúť pracovné miesta v stave kedy na Slovensku hrozivo narastá nezamestnanosť, je nielen prejav úbohosti a zbabelého poklonkovania kompetentných cudzím záujmom, ale je to aj vrchol cynizmu voči našim občanom hlavne v otázke bezpečnosti. Budú členovia vlády trestne stíhaní a postavení pred súd za svoje rozhodnutie v prípade teroristických aktivít zo strany týchto osôb za konanie, ktoré môže mať nedozierne následky v podobe ohrozenia životov obyvateľov Slovenska?

Čo očakávame od takých zákonodarcov, ktorí od novembra 1989 do dnešných dní neumožnili vyšetrovacím orgánom konať a následne spravodlivo potrestať všetkých tých, ktorí sa dopustili klamstiev a podvodov, o čom nás sami presviedčajú počas ich vzájomných útokov proti sebe. Je najvyšší čas zvážiť či nenastala chvíľa vymeniť týchto nedôveryhodných ľudí. To už si musí každý z nás zodpovedať sám pred sebou, pred tým, ako sa rozhodne ísť voliť.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images