Národ.sk Komentáre Komentár k článku: "Politická strana nemá byť biznis"
Komentár k článku: "Politická strana nemá byť biznis" PDF Tlačiť E-mail
Komentáre
Napísal Maria   
07.01.2014 09:57
Na stránke SNS (http://www.sns.sk/aktuality/andrej-danko-politicka-strana-nema-byt-biznis/) bol dňa 27.12.2013 uverejnený nasledovný článok, ku ktorému by som rada pridala svoj komentár.

Pôvodný článok:

"Slovenská národná strana (SNS) je za štandardné politické riešenia a fenomén ,,antipolitiky”, ktorý na Slovensku reprezentuje najmä OĽaNO, považuje za slepú uličku. Z politiky netreba robiť biznis – na jednej strane politická strana berie štátny príspevok v duchu zákona o politických stranách a na druhej sa tvári, že nie je politickou stranou.

Politická strana by nemala byť dehonestovaná, má mať svoje pravidlá. Je nevyhnutnou podmienkou parlamentnej demokracie a nástrojom, cez ktorý sa má realizovať politika. Politická strana sa vinou niektorých politikov dostala do pozície niečoho akoby zlého, outsidera. Ale politická strana svojím mechanizmom má byť garantom toho, že nebude ,,nakazený“.

Práve v neštandardných systémoch sa presadzujú na úkor politických strán jednotlivci, čo vedie skôr k ,,nakazeniu” štátu korupciou. Pri štandardných modeloch v západných krajinách nikto nespochybňuje politický systém. Tu je to na hrane anarchie. Možno to niekomu v západných krajinách aj vyhovuje, že je tu takýto stav a rôzni samozvaní jedinci. To bolo v minulosti obrovské zlyhanie lídrov politických strán, že sa strany prestali akceptovať. Možno, že až naše deti sa dožijú štandardnej politickej kultúry.

SNS bude v budúcnosti presadzovať také zmeny zákona o politických stranách, aby štátny príspevok dostávali len reálne existujúce strany, ktoré majú členov, orgány a normálne fungujúci stranícky život. SNS bude iniciovať zrušenie takých politických strán, ktoré nie sú politickými stranami. Je najvyšší čas, aby sa urobila reforma zákona o politických stranách.

Aj keď líder OĽaNO Igor Matovič si myslí, že financie od štátu nepatria stranám, ako je SNS a je presvedčený, že OĽaNO je jedinou stranou v politike, ktorá nepotrebuje k životu žiadne čierne peniaze a údajne ju to robí stranou absolútne nezávislou. Podľa I. Matoviča ľudia vedia, že predstavitelia SNS rozkrádali Slovensko a práve takéto strany by nemali mať nárok na akékoľvek financie od štátu. Nová SNS sa však dištancuje od predchádzajúcich praktík bývalých národniarov. Nová SNS dokázala, že nová cesta bez korupcie je správna a má za následok nárast členskej základne SNS."

Koniec článku

Vážení priatelia,

dovoľte mi k tomuto článku malý komentár. Veta : Z politiky netreba robiť biznis...Čo k tomu dodať? Asi si z času na čas nezaškodí pozrieť živnostenský alebo obchodný register niektorých členov strany.

Nová SNS dokázala, že nová cesta bez korupcie je správna a má za následok nárast ČZSNS. Priznám sa, že roky som sa pohrávala s myšlienkou byť skutočnou členkou SNS a chcela som byť na to patrične hrdá. Tento krok som urobila v oktobri. Odovzdala som svoju prihlášku, síce do dnešného dňa sa mi nik neozval, teda naivne som si myslela, že mi bude preukaz oficiálne odovzdaný alebo mi bude doručené upovedomenie o tom,že moje členstvo sa spracúvava, ALE ...Bohužiaľ. SNS sa síce pýši nárastom členskej základne, ale asi nie na dlho. Zrejme si dávate otázku: prečo si teda vstúpila do SNS? Odpoviem Vám . Pretože som si myslela a dúfala v to, že SNS MENÍ Slovensko. Nie, nezmenilo sa vôbec nič, pardon, zmenilo sa niečo. SNS podporila kanditáta maďarskej strany do VUC. A to je pre mňa ako SLOVENKU neprijateľný fakt. Preto Vám aj touto cestou oznamujem, že oficiálnu odhlášku zo SNS pošlem na sekretáriát do BA v dohľadnej dobe. Je pravdou to , že počet členov vzrástlo, ale ak majú byť vedení iba ako štatistika, v tom prípade poviem, že kvantita sa kvalite nevyrovná. Chcela som pracovať aktívne, urobiť niečo pre Slovákov žijúcich na JUŽNOM Slovensku, nakoľko tu roky žijem, ale futbal hrať neviem. Milujem Slovensko a verím, že každý jeden z vás pochopí môj postoj.

S pozdravom a úctou Mária Puková.
 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images