Národ.sk Politický program SNJ Preambula programu Slovenskej národnej jednoty
Preambula programu Slovenskej národnej jednoty PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Politický program SNJ
Napísal SNJ   
24.11.2000 22:25

Cieľom SNJ je budovať na cyrilometodských tradíciách, ako žívý organizmus – národný štát Slovenov. Národný štát nie je možné zvonku k niečomu donucovať, robiť s ním pokusy a zasahovať do jeho bytia. Z tejto filozofie SNJ odvíja všetky aktivity v oblasti vnútroštátnej a zahraničnej politiky, ktoré zabezpečia suverénne vystupovanie slovenského národa a jeho štátu v každej oblasti dovnútra i navonok.

Pre zachovanie suverenity, bude SNJ podporovať všetky spoločnosti prospešné aktivity štátotvorného národa. Od nich je priamo závislá prosperita štátu, ktorá je vo veľkej miere odrazom hrdosti na slovenskú prácu, um a vynaliezavosť.

Pre naplnenie tohoto cieľa bude SNJ podporovať a presadzovať všetky zjednocujúce princípy slovenskej štátnosti. Ich základom je národné povedomie a viera v Boha, v ktorom sa v duchovnej a materiálnej rovine odvíja jej zachovanie, ďalší vývoj a smerovanie.

Týmto sa docieli tisícročná túžba slovenských generácií žiť slobodný národný život na území zdedenom po slovenských predkoch a odovzdávať ho svojim potomkom do pokračujúceho vlastníctva. Na tomto základe bude SNJ podporovať neustále zvyšovanie národného povedomia a vlastenectva. Pritom SNJ neodsúva význam materiálnych požiadaviek do úzadia, pretože majú nezastupiteľnú úlohu v živote národa, lebo iba prosperujúci národ, nezávislý od cudzieho dobrodenia sa vie hrdo zastať svojej vlasti – svojho národného štátu Slovenov.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images