Rokovanie o rekonštrukcii PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu - Rodný dom Jozefa Tisu
Napísal SDJT   
26.02.2010 15:06

Vzhľadom na mieru zodpovednosti a úctu k svojmu národu, ktorý má na tej ktorej úrovni každý príslušník nášho národa, tak ako v minulosti, i naďalej pokračujeme vzhľadom na doterajšie deformovanie myslenia spoločnosti, v naprávaní chýb minulosti.

Ako ste sa mohli dočítať na našej stránke a v našich novinách, už v minulosti Stanislav Pánis, známy svojou láskou k národu, vyvinul iniciatívu pomocou celonárodnej verejnej zbierky rekonštruovať a obnoviť rodný dom prezidenta 1. Slovenskej republiky Dr. Jozefa Tisu v Bytči. Avšak kvôli brutálnemu zásahu ministra vnútra SR Róberta Kaliňáka, ktorý na podnet židovskej náboženskej obce našim snahám zabránil zakázaním verejnej zbierky, sme zámer rekonštruovať rodný dom doposiaľ nemohli uskutočniť.

Keďže nechceme patriť k barbarským národom, ktoré sú schopné ničiť ešte aj svoju históriu a dokonca hoci naivne si ešte stále myslíme, že žijeme v demokratickej spoločnosti, kde by mal mať každý právo na svoj názor, rozhodli sme sa v našich zámeroch pokračovať. Preto sme už koncom minulého roka, krátko po spomienkových oslavách výročia narodenia prezidenta v jeho rodnom dome, navštívili primátora mesta Bytča, s cieľom zabezpečiť rekonštrukčné práce na rodnom dome v súlade s plánmi mesta. Ten nás pozval na zasadanie mestského zastupiteľstva, kde sa rozhodne o rekonštrukčných prácach cesty pred rodným domom, pričom samotná rekonštrukcia fasády rodného domu by prebiehala súbežne. Zasadnutie mestského zastupiteľstva sa konalo až koncom februára 2010. Dňa 25. februára 2010 sa zástupcovia Spoločnosti pre zachovanie tradícii na čele so Stanislavom Pánisom zúčastnili zasadnutia mestského zastupiteľstva v Bytči.

Zasadnutie prebiehalo štandardným spôsobom, počas úvodných slov primátor privítal i predsedu Spoločnosti pre zachovanie tradícií Stanislava Pánisa a naznačil prítomným poslancom cieľ jeho účasti na zasadnutí. Predtým než mu udelil slovo, prihlásil sa poslanec Michal Filek, ktorý dovtedy nenávistne pozeral na členov SZT a Stanislava Pánisa a protestoval slovami, že je proti tomu „aby tento človek“ vystúpil na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Hlasovanie ukázalo, že proti je len on sám, okrem neho sa hlasovania zdržali ešte dvaja poslanci, z toho jeden vedľa neho sediaci. Ostatní poslanci Filekovu iniciatívu zmietli zo stola. Poslanec Filek vybehol na chodbu a komusi telefonoval. Stanislav Pánis po tomto nepríjemnom incidente vystúpil a začal so slovami Voltaira, ktorý svojho času povedal, že hlboko nesúhlasí s názorom oponenta, ale urobí všetko preto, aby ten mohol svoj názor predniesť. Medzitým sa poslanec Filek vrátil z chodby v ruke s mobilom a sledoval vystúpenie, aby zrejme mohol neustále niekoho informovať.

Po skončení vystúpenia sme sa dozvedeli, že onen poslanec je v skutočnosti šéfredaktorom regionálnych novín MY (regionálna odroda denníka SME), kde to dotiahol z obyčajného regionálneho športového spravodajcu až na šéfredaktora. O tom, aký majú vzťah k slovenským veciam ľudia vlastniaci denník SME, či pracujúci preň, všetci znalý veci vieme. Tým sa všetko vysvetlilo. Najdemokratickejší ochrancovia demokratických hodnôt, vyštudovaní a odchovaní na materskom mlieku marxizmu-leninizmu, sa opäť raz nezapreli. Novinár Filek, by lepšie urobil, ak by sa vrátil ku komentovaniu štvrtoligových futbalových zápasov, ako ku kádrovaniu osoby predsedu SZT Stanislava Pánisa, alebo nášho prvého prezidenta. Primátor po prezentovaní predstáv SZT o rekonštrukcii rodného domu sa nechal vyjadriť všetkým prítomným poslancom, a keďže sa nevyjadrili, podľa slov primátora budú rokovať v tejto otázke v jednotlivých komisiách. Veríme, že nájdeme u nich pochopenie pre naše ušľachtilé ciele, rekonštruovať nehnuteľnosť, ktorá patrí do slovenskej histórie.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images