Oslavy vzniku 1. SR PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu - Rodný dom Jozefa Tisu
Napísal SDJT   
15.03.2011 11:40

Už 72. výročie vzniku prvej Slovenskej republiky sme si pripomenuli 14. marca 2011. Tohoročné výročie bolo zaujímavé i tým, že práve uplynulo 20 rokov od znovuobnovenia spomienok na 14. marec, na čom má hlavnú zásluhu Slovenská národná jednota pod vedením Stanislava Pánisa.

20 rokov po prvom 14. marci je situácia pre slovenský národ rovnako bezútešná. Hoci sme vybojovali vlastný štát a vymanili sme sa z neprirodzenej federácie, moci sa chopili tí, čo štátnosť prijali ako nutné zlo v honbe za svojimi cieľmi. Tak potom vyzerala a vyzerá celá koncepcia slovenskej štátnosti, ktorú sme hneď obetovali v prospech nových štruktúr - EÚ.

Predseda SNJ vo svojom úvodnom prejave poďakoval všetkým, ktorý sa zúčastňujú už celé roky tejto spomienky a pripomenul, že odkaz 1. SR bude pokračovať aj naďalej v príslušníkoch mladej generácie.

Ľudovít Tatran, jeden z posledných žijúcich žiakov Dr. J. Tisu zas priblížil zúčastneným autentické spomienky na marcové dni, ktoré osobne prežíval v blízkosti nášho prvého prezidenta. Zástupca mladej generácie v príhovore vyzdvihol zmenu v mysleniach ľudí, ktorú napriek propagande badať, a to v tom, že názor na 1. SR už nie je natoľko negatívny.

Účastníci osláv potom zaspievali niekoľko hymnických piesní a presunuli sa k blízkym hrobom prof. V. Tuku a O. Kubalu, po čom bola spomienka na vznik 1. SR ukončená.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images