Národ.sk Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu Rodný dom Jozefa Tisu Pozvánka na 74. výročie vzniku štátnosti
Pozvánka na 74. výročie vzniku štátnosti PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu - Rodný dom Jozefa Tisu
Napísal Admin   
11.03.2013 09:47

Spoločnosť Dr. Jozefa Tisa a Slovenská národná jednota vás srdečne pozývajú na celoslovenskú spomienkovú slávnosť pri príležitosti 74. výročia vzniku slovenskej štátnosti, ktorá sa uskutoční tradične dňa 14. marca 2013 o 12.00 hod. na Martinskom cintoríne pri hrobe nášho prvého prezidenta - Dr. J. Tisa.

Je potrebné uviesť, že SNJ organizuje oslavy vzniku 1. Slovenskej republiky už od roku 1991. Tieto sa vždy konali v deň 14. marca, preto sme sa túto tradíciu rozhodli zachovávať aj naďalej. V posledných rokoch však badať, že iné národne orientované zoskupenia začali organizovať spomienku aj v iné dni ako 14.3. a na rôznych miestach Slovenska.

Odôvodňuje sa to rôzne - od veľkej vzdialenosti do Bratislavy, nemožnosťou zúčastniť sa v pracovný deň z dôvodu zamestnania či školy, až po argument, že oslavy by mali byť predsa v každom meste. Z týchto argumentov možno dať viacerým za pravdu, avšak je nepopierateľné, že Slovenský štát bol vyhlásený dňa 14. marca 1939 o 12.07 hod v Bratislave. Práve preto, chce SNJ zachovať spomienku v tento deň. Všetci tí, ktorí sa môžete zúčastniť tradičnej spomienky ste srdečne vítaní!

Doprava: z vlakovej stanice Bratislava hl.st. autobusom č. 61 a vystúpiť na zastávke "Martinský cintorín".

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images