Národ.sk Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu Rodný dom Jozefa Tisu Spomienka na 67. výročie popravy Prezidenta
Spomienka na 67. výročie popravy Prezidenta PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu - Rodný dom Jozefa Tisu
Napísal Admin   
14.04.2014 18:51

Spoločnosť Dr. Jozefa Tisa a Spoločnosť pre zachovanie tradícií Vás srdečne pozývajú na celoslovenskú pietnu spomienku pri príležitosti 67. výročia mučeníckej smrti prvého slovenského Prezidenta Dr. Jozefa Tisu, ktorá sa tradične uskutoční dňa 18. apríla 2014 (piatok) so začiatkom o 13 hodine pri hrobe prvého Prezidenta na Martinskom cintoríne v Bratislave.

Potom sa účastníci spomienky presunú na Chorvátsku ulicu v Bratislave, k múru Justičného paláca, kde bol náš Prezident – mučeník popravený komunistickou a českou vládnou garnitúrou ako symbol slovenskej samostatnosti popravený. Tu bude pokračovať pietna spomienka, na ktorej si pripomenieme tohto veľkého syna národa slovenského. Týmto pozývame zástupcov ostatných národne orientovaných spoločností pripomenúť si spoločne život a posledný odkaz pána Prezidenta:

V duchu tej obety, ktorú prinášam, odkazujem slovenskému národu, aby bol svorný a jednotný v sledovaní veľkej zásady: ZA BOHA A NÁROD, a to vždy a v každom ohľade. Je to nielen jednoznačný zmysel slovenských dejín, ale aj výslovný príkaz Boží, ktorý ako prirodzený zákon On stvoril a do duše národa a každého jeho príslušníka vštepil. Tomuto zákonu slúžil som po celý svoj život, a preto považujem sa v prvom rade za mučeníka zákona Božieho. Ďalej cítim sa mučeníkom obrany kresťanstva proti boľševizmu, ktorého sa musí národ nielen v duchu svojho kresťanského charakteru, ale aj v záujme svojej ďalšej budúcnosti všemožne chrániť. Ako si ja prosím od vás, aby ste si v modlitbách svojich spomínali na mňa, tak sľubujem, že i ja budem za vás prosiť vševládneho Boha, aby národu slovenskému a jeho životnej borbe ZA BOHA A NÁROD žehnal, aby slovenský národ bol vždy verným a oddaným synom Cirkvi Kristovej.

Svornosť národa nech je pokrstená mojou obetou. Cítim sa byť mučeníkom prirodzených práv slovenského národa a protiboľševického stanoviska.

Bratislava, žalár Krajského súdu,18. apríla 1947 o 3. hodine ráno, dve hodiny pred mojou smrťou.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images