Národ.sk Slovenská národná jednota
Slovenská národná jednota
Pozvánka k 90. výročiu vysvätenia prvých troch slovenských biskupov PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
10.02.2011 09:06

Slovenská národná jednota vás pozýva na celoslovenskú spomienkovú slávnosť pri príležitosti 90. výročia vysvätenia prvých troch slovenských biskupov, ktoré sa uskutoční dňa 13. februára 2011 v Nitre.

Program:

10:00 Slávnostná sv. omša v kostole sv. Ladislava (piaristický)

11:00 Zhromaždenie pred pamätnou tabuľou pred chrámom

Zároveň do vašej pozornosti dávame:

Čítajte viac...
 
Vyhlásenie SNJ k barbarskému činu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
20.12.2010 09:57

Slovenská národná jednota odsudzuje barbarský vandalský čin, ktorý sa stal dňa 19. decembra 2010 v Komárne a pri ktorom bola rozbitá pamätná tabuľa obetiam horthyovského režimu a taktiež poškodené súsošie spolupatrónov Európy - sv. Cyrila a Metoda. Nie je to ojedinelý jav a nestalo sa tak po prvý raz. Pamätná tabuľa bola už pred časom postriekaná čiernou farbou a do súsošia hodené rôzne predmety.

Čítajte viac...
 
Nepochopili ste... PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Voľby
Napísal Miroslav Šuňal   
29.11.2010 21:28

Premýšľam, v kontexte skončených komunálnych volieb, či to má ešte cenu. Pretože obete sú vysoké, ale mohli by byť ešte vyššie. Ponuka s akou sme prišli pre Bratislavu bola jasná, priama a nadčasová. Jasné postoje, priama komunikácia smerom k voličovi a nadčasové riešenie problémov. V tomto slede udalostí sa tlačí na jazyk otázka, či sú Bratislavčania zrelí a vyspelí na to, aby si takto formulovaný program osvojili. A či sú vôbec hodní toho, aby sa vôbec niekto pokúsil a vkladal do toho svoju energiu, skúsenosti a silu niečo zmeniť. Od vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do novembrových udalostí uplynulo 21 rokov a prišla zmena.

Čítajte viac...
 
Odpoveď na šikanu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Dokumenty
Napísal S. P.   
26.08.2010 06:29

Vec: odpoveď na list zo 17.08.2010 spisová zn. 603/340/528-881428/10/Sik - exekučné oddelenie

Vážená Ing. Ivana Fajnorová, riaditeľka DÚ Bratislava IV.!

Dovoľte, aby som Vás osobne oslovil a uviedol Vás do skutočnej podstaty, čo je cieľom všetkých snáh pri ktorých jedným z nástrojov sa stal i Vami vedený daňový úrad. K môjmu rozhodnutiu napísať Vám, ma viedla neustála snaha určitých síl likvidovať akékoľvek možnosti serióznej obhajoby našej národnej identity a vlastenectva. Nechcem sa rozpisovať koľko zla mi bolo spôsobené za celé obdobie, odkedy som vstúpil do veľkej politiky z tzv. ulice, ako to o nás povedal "veľký kresťanský demokrat" a na hanbu nášho národa prvý ponovembrový predseda SNR maďarón František Mikloško už v roku 1990. Z jeho trpkých politických plodov dodnes ujedá celý náš národ.

Nedá mi však rozhorčenému po neustále sa opakujúcich snahách likvidovať našu politickú stranu nespomenúť, ako som bol prenasledovaný a likvidovaný v tzv. slobodnej spoločnosti, keď to dospievalo až tak ďaleko, že mňa a moju manželku vo vlastnom dome dobili tak, že jej do druhej hodiny rannej zašívali tržnú ranu na hlave. Inokedy nám rozbili všetky okná, či bezdôvodne nás polícia s manželkou zatkla a uväznila o čom všetkom sú záznamy na samotnej polícii.

Čítajte viac...
 
Zamyslenie predsedu február 2010 PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Zamyslenia predsedu SNJ
Napísal Stanislav Pánis   
18.02.2010 19:04

Pred rokmi som napísal pieseň pod názvom „Ako vták bez krídel“. Pri vnímaní udalostí, ktoré sa odohrávajú tak u nás, ako i vo svete, si uvedomujem, aký je bezbranný ten ich občan či svetoobčan, ktorému sa všetci mocichtiví globálnemu liberalizmu oddaní politici klaňajú. Celý svet sa ocitol v chaose naháňania ekonomického rastu, čo je až nápadne podobné Mojžišovmu biblickému obdobiu, len to zlaté teľa sa zmenilo na Medzinárodný menový fond, Svetovú banku a iné duchovné „poklady“ súčasných politikov. Pri reálnom zhodnotení tohto všetkého, ktorému dominuje strata základnej logiky, že podstatou spoločenského súžitia je ľudská bytosť, si uvedomujem, že som ako ten vták bez krídel. Hoci rád, vedomý si scestnosti súčasného diania, by som chcel ľuďom povedať, že existuje aj iná cesta ako tá, ktorú svetu určujú nadnárodné ekonomické zoskupenia. Veď tento hrozný stav, kedy celá naša spoločnosť je podriadená rôznym finančným iluminátom, vidno aj u nás doma.

Čítajte viac...
 
Preambula programu Slovenskej národnej jednoty PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Politický program SNJ
Napísal SNJ   
24.11.2000 22:25

Cieľom SNJ je budovať na cyrilometodských tradíciách, ako žívý organizmus – národný štát Slovenov. Národný štát nie je možné zvonku k niečomu donucovať, robiť s ním pokusy a zasahovať do jeho bytia. Z tejto filozofie SNJ odvíja všetky aktivity v oblasti vnútroštátnej a zahraničnej politiky, ktoré zabezpečia suverénne vystupovanie slovenského národa a jeho štátu v každej oblasti dovnútra i navonok.

Čítajte viac...
 
20. výročie založenia SNJ PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Aktivity SNJ
Napísal SNJ   
29.01.2011 09:43

Dňa 15. januára 2011 sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie SNJ pri príležitosti 20.-teho výročia jej založenia. Zúčastnili sa ho delegáti z celej SR, no SNJ obdržala aj niekoľko zdravíc od sympatizantov, či organizácií aj zo zahraničia.

V dopoludňajších hodinách sa uskutočnila prezentácia úplne novej knihy autora vdp. Václava Kociana pod názvom "Zabudnutý kráľ Rastislav". Autor vyčerpávajúco a najmä detailne po dlhoročnom výskume spracoval túto tému a každý by sa mal oboznámiť s týmto dielom, najmä keď sa blíži 1150. výročie misie solúnskych bratov sv. Cyrila a Metoda, ktorých pozval na naše územie práve panovník Rastislav.

Čítajte viac...
 
Poďakovanie PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Voľby
Napísal SNJ   
30.11.2010 13:21

Slovenská národná jednota ďakuje všetkým voličom, ktorí odovzdali jej kandidátom hlasy v komunálnych voľbách. SNJ nemala "veľké oči" a za svoj úspech považuje, že získala niekoľko starostovských a poslaneckých mandátov. O to viac, že kandidáti SNJ takmer výhradne kandidovali, až na niekoľko výnimiek, samostatne a nie v koalíciách. Napriek falošným rečiam o SNJ, ako o mŕtvej strane, sa ukázalo, že má svoj potenciál a dokázala zabojovať. To z nej robí po komunálnych voľbách najúspešnejšiu mimoparlamentnú národne orientovanú politickú stranu. Vďaka vám voliči, vašu dôveru nesklameme!

 
Manuál voliča k blížiacemu sa referendu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal Slavomír Hromada   
31.08.2010 11:40

Tzv. Sulíkovo referendum bolo vyhlásené na 18. septembra 2010. Po všetkých tých voľbách za posledné obdobie a nízkej volebnej účasti, sotva možno veriť v to, že sa k urnám dostaví 50% voličov, čo je podmienkou jeho úspešnosti. Aj keď toto referendum len slúžilo na spopularizovanie strany SaS a otázky sú čisto populistické, musíme sa k jeho vyhláseniu postaviť s plnou vážnosťou.

Rozbehnutý vlak už nemožno zastaviť, a preto úvahy o zrušení referenda, či o jeho zbytočnosti, vysokých nákladov naň, alebo ignorovaní, sú už úplne zbytočné. Je to všetko pravda, ale referendum tu je a pozrime sa bližšie, či by predsa len niekoľko bodov nebolo na osoh celej spoločnosti.

Čítajte viac...
 
Zamyslenie predsedu november 2009 PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Zamyslenia predsedu SNJ
Napísal Stanislav Pánis   
27.11.2009 13:42

Je až neuveriteľné čoho všetkého je človek vo svojom živote svedkom. Mojím šťastím bolo, že od útleho detstva som inklinoval k národným tradíciám. Prežil som aj také časy, keď sme vo februári sviatkovali pod prísnym pohľadom uja Gottwalda pod zasneženou baranicou. Následne sme pookriali k tradícií Veľkej noci, masovosť vytešených prvomájových sprievodov u mnohých s nefalšovanou spolupatričnosťou, ktorá v dnešnej arogancii neoliberalizmu absolútne chýba, mám doteraz v pamäti, aj z 9. mája vymeneného za 8. máj sme mali všetci radosť, lebo sa nemuselo ísť do školy či roboty.

Ujovia partizáni nám vypovstávali jeden deň augustového voľna, aj november mal svoju slávnu Auróru, ktorá nám vraj mala vystreliť svetlú budúcnosť. Ale nezabudnuteľný nežný november som aj osobne zažil, tak môžem konfrontovať všetku tú škálu nezmyslov, klamstiev a všetkého čo s tým súvisí. S úžasom pozorujem, ako hlboko niektorí ľudia klesli, keď sú schopní vyplodiť také nesmierne množstvo neprávd. Vo Francúzku je zaužívané, že história by sa mala písať najmenej po 50tich rokoch. V dnešnej záplave nepravdy o novembri začínam mať niekedy pocit, že som v tom čase žil asi na inej planéte. Čo mi to chcú a predovšetkým mladej generácii, ktorá vtedy nežila, nahovoriť tieto tzv. novembrové osobnosti, mne, človeku, ktorý bol každý deň na námestí, kde mohli desaťtisíce ľudí počuť rečníkov vďaka mojej aparatúre?

Čítajte viac...
 
« ZačiatokPredošlý123ĎalšíKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images