Slovenská národná jednota
Vyhlásenie SNJ k barbarskému činu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
20.12.2010 09:57

Slovenská národná jednota odsudzuje barbarský vandalský čin, ktorý sa stal dňa 19. decembra 2010 v Komárne a pri ktorom bola rozbitá pamätná tabuľa obetiam horthyovského režimu a taktiež poškodené súsošie spolupatrónov Európy - sv. Cyrila a Metoda. Nie je to ojedinelý jav a nestalo sa tak po prvý raz. Pamätná tabuľa bola už pred časom postriekaná čiernou farbou a do súsošia hodené rôzne predmety.

Čítajte viac...
 
Manuál voliča k blížiacemu sa referendu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal Slavomír Hromada   
31.08.2010 11:40

Tzv. Sulíkovo referendum bolo vyhlásené na 18. septembra 2010. Po všetkých tých voľbách za posledné obdobie a nízkej volebnej účasti, sotva možno veriť v to, že sa k urnám dostaví 50% voličov, čo je podmienkou jeho úspešnosti. Aj keď toto referendum len slúžilo na spopularizovanie strany SaS a otázky sú čisto populistické, musíme sa k jeho vyhláseniu postaviť s plnou vážnosťou.

Rozbehnutý vlak už nemožno zastaviť, a preto úvahy o zrušení referenda, či o jeho zbytočnosti, vysokých nákladov naň, alebo ignorovaní, sú už úplne zbytočné. Je to všetko pravda, ale referendum tu je a pozrime sa bližšie, či by predsa len niekoľko bodov nebolo na osoh celej spoločnosti.

Čítajte viac...
 
Andrej Hlinka očami českej hlavy štátu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal Miroslav Šuňal   
03.02.2010 15:39

Pán Ľuboš Palata (.týždeň 5/2010, s. 37) nahneval českého prezidenta Václava Klausa. Na tom by nebolo nič mimoriadne, avšak ak by do svojich úvah nezahrnuli veľkého človeka, kňaza, otca národa slovenského – Andreja Hlinku. „Václava Klausa som naštval pomerne nevinným titulkom – Každý národ má svojho Banderu. Česi Beneša. – a potom úvodným zhrňujúcim odsekom, v ktorom som Beneša zaradil do vcelku náhodne (?) vybranej skupiny s Pilsudským, Horthym, Hlinkom a Banderom“.

Na toto sa podľa autora výroku český prezident Václav Klaus veľmi nahneval a osobne, čo tiež vraj nie je u neho zvykom, na uvedené reagoval a autorovi odpísal, že je to „jednoducho neprijateľné a že sa to nedá odpustiť“. Čo presne tak nahnevalo českého prezidenta Václava Klausa?

Čítajte viac...
 
Zadunajský extrémizmus PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
09.12.2009 18:48

Musíme upozorniť na nový periodický magazín vychádzajúci od mája t. r. v Budapešti, s dvojmesačnou periodicitou, „Nagy Magyarország“ čiže „Veľké Maďarsko“. Jeho vydavateľom je údajne „Priateľský krúžok mladých historikov“. Podľa úvodnej zdravice šéfredaktora, uverejnenej v prvom čísle, ktoré vyšlo začiatkom júna t. r., v deň výročia podpisu Trianonskej zmluvy (4. júna), šéfredaktorom časopisu je Levente Jónás (*1980), čelný funkcionár extrémistickej strany Jobbik (V ďalších číslach časopisu sa už meno šéfredaktora neuvádza). Redakcia magazínu „Nagy Magyarország“ je úzko spätá so „sesterskou redakciou“ časopisu „Trianoni Szemle“ (Trianonský obzor), ktorý vydáva maďarský historik (a bývalý štátny tajomník ministerstva obrany vo vláde J. Antalla), Ernö Raffay, známy bojovník za revíziu Trianonskej mierovej zmluvy.

Čítajte viac...
 
Vyhlásenie k prezidentskej kandidatúre Stanislava Pánisa PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
30.01.2009 08:35

Včera, 29. januára 2009 o polnoci uplynula lehota na predloženie petičných hárkov s minimálne 15 000 podpismi občanov SR, alebo 15 podpismi poslancov NR SR s návrhmi na prezidenta kompetentným orgánom NR SR. SNJ nominovala na tento post svojho predsedu Stanislava Pánisa a už od júna 2008, kedy prijal svoju kandidatúru, členovia a priaznivci začali so zberom podpisov.

Čítajte viac...
 
Vyhlásenie SNJ k situácii v najslovenskejšej obci v Maďarsku PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
24.03.2008 22:11

SNJ so znepokojením sleduje situáciu v slovenskej obci Mlynky (maďarský názov Pilisszentkereszt) v Maďarsku, kde došlo v uplynulých dňoch k hrubému porušeniu práv tamojšieho slovenského obyvateľstva. Obecné zastupiteľstvo tejto najslovenskejšej obce v Maďarsku totiž vyhostilo zo Slovenského domu všetky tam pôsobiace slovenské organizácie a odporučilo sa im usadiť v súkromnom byte, údajne z dôvodu získania reprezentatívnych priestorov pre obec.

Čítajte viac...
 
Vyhlásenie SNJ k situácii v Srbsku PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
24.01.2008 22:16

Slovenská národná jednota, založená na princípoch národno-kresťanského realizmu, podporuje srbský národ v jeho snahách o zachovanie územnej celistvosti svojej vlasti. Vyzývame všetkých kompetentných nášho štátu, aby z titulu svojich právomocí vyjadrili podporu srbskému národu. Vyjadrujeme svoje rozhodné NIE! vyhláseniu samostatnej štátnosti Kosovo, ako novému islamskému štátu v Európe.

 
Na pravú mieru o Novom Sade a mediálnom klamstve PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
11.10.2007 22:17

Dňa 7. októbra 2007 sa v Novom Sade v Srbskej republike mal uskutočniť protestný míting proti samostatnosti srbskej provincie Kosovo. Chcelo sa na ňom zúčastniť i viacero národovcov z okolitých krajín, ako aj zo Slovenska. Po príchode do Nového Sadu však bolo zistené, že protestný míting bol zakázaný, a svoj vlastný míting ohlásili extrémistické ultraľavicové skupiny.

Čítajte viac...
 
Vyhlásenie SNJ k pripravovanej šovinistickej provokácii PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
10.07.2007 22:20

SNJ rozhodne protestuje proti pripravovanému zakladajúcemu zhromaždeniu tzv. južanskej autonómnej rady, ktorá sa má uskutočniť v dňoch 13. a 14. júla 2007 v obci Moča v okrese Komárno. Organizátorom tohto podujatia je komárňanský podnikateľ János Bósza, ktorý aj na poslednom sneme SMK zbieral podpisy pod petíciu za autonómiu južného Slovenska. SNJ verí, že štáne orgány vynaložia všetky zákonné prostriedky, aby zabránili ohrozovaniu územnej celistvosti a integrity SR. SNJ vyzýva štátne orgány, aby túto extrémistickú akciu a jej účastníkov dôsledne monitorovali, minimálne obdobným spôsobom, akým to prevádzajú na slovenských národovcoch.

 
Vyhlásenie SNJ a SDJT k mediálnej hystérii voči výrokom J. E. arcibiskupa Jána Sokola PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal SNJ   
10.01.2007 22:23

Slovenská národná jednota a Spoločnosť Dr. Jozefa Tisu so znepokojením sleduje mediálnu hystériu, ktorú spustili tzv. „nezávislé“ masmédiá spoločne so zástupcami cigánskej komunity, Židovskou náboženskou obcou (ŽNO) a osôb pochybnej zločineckej boľševickej povesti proti J. E. arcibiskupovi Msgr. Jánovi Sokolovi, za jeho výroky týkajúce sa 1. Slovenskej republiky a jej vrcholného predstaviteľa, nášho prvého pána prezidenta Msgr. Jozefa Tisu.

Čítajte viac...
 


Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images