Národ.sk Slovenská národná jednota Vyhlásenia Andrej Hlinka očami českej hlavy štátu
Andrej Hlinka očami českej hlavy štátu PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Vyhlásenia
Napísal Miroslav Šuňal   
03.02.2010 15:39

Pán Ľuboš Palata (.týždeň 5/2010, s. 37) nahneval českého prezidenta Václava Klausa. Na tom by nebolo nič mimoriadne, avšak ak by do svojich úvah nezahrnuli veľkého človeka, kňaza, otca národa slovenského – Andreja Hlinku. „Václava Klausa som naštval pomerne nevinným titulkom – Každý národ má svojho Banderu. Česi Beneša. – a potom úvodným zhrňujúcim odsekom, v ktorom som Beneša zaradil do vcelku náhodne (?) vybranej skupiny s Pilsudským, Horthym, Hlinkom a Banderom“.

Na toto sa podľa autora výroku český prezident Václav Klaus veľmi nahneval a osobne, čo tiež vraj nie je u neho zvykom, na uvedené reagoval a autorovi odpísal, že je to „jednoducho neprijateľné a že sa to nedá odpustiť“. Čo presne tak nahnevalo českého prezidenta Václava Klausa?

Václav Klaus sa nahneval najmä preto, že demokrat Edvard Beneš je zaradený do rovnakej skupiny s takými vyvrheľmi (!!!) ako Horthy alebo Hlinka! Pán Boh s nami a zlé preč! Znovu dôkaz, že boj od roku 1990 za samostatnosť bol opodstatnený a správny. Ďakujem pán Stanislav Pánis, vy ste vedeli akým smerom sa máme uberať, Váš boj za slovenskú vec bol ideový a čestný. Je na škodu, že aj dnes Vás mnohí nedokážu, nevedia alebo čo je horšie, nechcú počúvať. Aj tento dôkaz, vyvrhnutý na svetlo Božie, mi znovu a znovu dáva istotu, že kráčam správnym smerom.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images