Národ.sk Zamyslenia predsedu SNJ Zamyslenie predsedu január 2010
Zamyslenie predsedu január 2010 PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Zamyslenia predsedu SNJ
Napísal Stanislav Pánis   
07.01.2010 13:22

Začiatok roka býva často dávaním si mnohých predsavzatí a cieľov. Veľakrát však aj predsavzatie hádzať do každého chlebom núti zamyslieť sa nad jeho správnosťou, keď je ktokoľvek z nás priam kameňovaný dezinformáciami a úmyselným zavádzaním. Pozrime sa len vôkol seba. Keď musíme byť obozretnými tak v oblasti obchodu, práva, spravodlivosti, práva na slobodu prejavu či sľubov o sociálnych istotách. Najhoršie však v našom národe ako i v mnohých iných, je skutočnosť v nepostrehnutí, že pod maskou demokracie sa skrýva mechanizmus znechucovania voličov. Kto a kedy tento mechanizmus vymyslel vie každý znalý tejto problematiky. Títo sa však delia na dve skupiny – na tých, ktorí chcú bojovať proti tomuto zákernému spôsobu ovládania iných, a na druhej strane na tých, pre ktorých charakter nič neznamená a za cenu vlastného prospechu a kariéry sú schopní zapredať príslušníkov vlastného národa.

A tak sa tzv. demokratické spoločnosti zmietajú v kolotoči klamstiev, podvodov a morálneho úpadku, hoci je do povedomia ľudstva na svete priam násilne vtláčaná demokracia ako najlepšia forma spoločenského usporiadania. O pochybnosti o tom, či je to pravda, máme dosť dôkazov zo strany istej vraj najdemokratickejšej krajiny vo svete, od čias jej objavenia až po dnes. Určite by sme sa o demokracii veľa dozvedeli, keby prehovorili mŕtvi Indiáni, vychádzajúcim atómovým slnkom ožiarení Japonci, napalmom spálení Vietnamci, tankami presvedčení Iračania či uránom obohatení naši bratia Slovania na Balkáne.

Keď je toto pre niekoho demokratický spôsob riešenia problému, a tá najsprávnejšia presvedčovacia metóda, tak pri týchto masových popravách, je aj sem – tam upálená bosorka v stredoveku zanedbateľným činom. Najhoršie je na tom to, že podobný útvar s podobnými praktikami nám vzniká aj v našej Európe. Priam bezhlavo pod jedným vedením sa jednotlivé štáty nechávajú zatiahnuť do dobrodružstiev, ktorých hlavný iniciátor ani nemá európsky pôvod. Hrozím sa chvíle, keď to dôjde až tak ďaleko, že ešte aj európski Eskimáci budú nasadzovaní do bojov niekde v Afrike. Len aby sa tam nastolila demokracia, pretože tam práve objavili veľké ložiská ropy a diamantov.

Nuž a preto sa ani niet čo diviť, že vo svete žije toľko miliardárov, pre ktorých je tento mechanizmus demokratických praktík výnosným spôsobom pre ich príjmy, aj za cenu nesmierneho množstva bolesti, utrpenia a ľudských životov. Pri vedomí toho všetkého máme možnosť denno denne pozorovať priam hnilobný rozklad základných mravných hodnôt, ktoré sa tu budovali počas celých dejín ako ľudstvo vznikalo. Pred našimi očami sa vytráca generačná úcta, ktorá nadobúda obludné rozmery v tvrdení nepotrebnosti hláseniu sa k národnej identite a svojej vlasti.

Propagátori tohto škodlivého myslenia priamo či nepriamo vytvárajú ľudí bez mena a bez domova. Nechcem použiť pre nich termín bezdomovec, ale zatiaľ je to jediný ekvivalent rovnajúci sa slovu svetoobčan. Preto prosím ľudstvo na tejto Zemi, ak nechceme zažiť nový Babylon alebo Sodomu a Gomoru, je najvyšší čas hľadať nové formy spoločenského usporiadania. Ten je však nutné hľadať pomocou národne identifikačných, konfesionálnych, na reálnych princípoch stojacich znakov.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images