Národ.sk Zamyslenia predsedu SNJ Zamyslenie predsedu december 2009
Zamyslenie predsedu december 2009 PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Zamyslenia predsedu SNJ
Napísal Stanislav Pánis   
11.12.2009 18:31

Nikdy som nepoprel, že žijem v Európe. A z toho samozrejme vyplýva, že som Európanom. Ale to ešte neznamená, že chcem aj žiť v politicky centrálne riadenom svetadiely. Z genetického a kultúrneho hľadiska sú nám najbližšie práve európske národy, to ale neznamená, že si aj vo všetkom rozumieme. Už rozmanitosť jazykov svedčí o tom, že civilizačný vývoj toho – ktorého národa bol odlišný. Keď k tomu pridáme neustálu rivalitu medzi mužmi byť lepší a silnejší, či súperenie medzi ženami byť krajšia a odlišnejšia, čo adekvátne charakterizuje aj jednotlivé národy, je prirodzené, že tieto javy sa prenášajú aj do politických foriem. Snažia sa nám síce vyvrátiť pravdu našich predkov ukrytú v prísloviach a porekadlách, ako napríklad „spolky - čertove volky“, či „bližšia košeľa ako kabát“ a mnohé iné. Naivní, ktorí tomu veria, s nedôverčivými ale pasívnymi vytvorili percento, ktoré umožnilo aby sme sa ocitli v ďalšom zoskupení, ktoré nič dobré v budúcnosti neveští, hoci len v minulom storočí sme sa trikrát z takýchto rôznych zoskupení vymanili.

Ťažko je veriť štátom, ktoré v minulých storočiach priam transparentne ukázali svoje schopnosti ovládať iných, čo v mnohom platí dodnes. Ako príklad možno uviesť španielsky hovoriacu južnú Ameriku, donedávna portugalské Macao, francúzke, holandské či španielske kantóny po celom svete, nehovoriac o Angličanoch, ktorí v rámci svojho impéria nielenže ovládajú Škótsko, Wales a časť Írska, a iných ich dŕžav vo svete, ale jazykovo a kultúrne ovládajú aj severnú Ameriku a Austráliu, o čo sa snažia i v EÚ. Keď to takto pôjde ďalej, slovenčina sa stane nepovinným predmetom v školách a nahradí ju povinná angličtina. To, že sa im to zákerným spôsobom darí, potvrdzujú už na Slovensku zaužívané angloamerikanizmy.

Tu je potrebné si odpovedať na základnú otázku: Načo sme na svete? Snáď nie kvôli tomu, len aby sme mali auto s ktorým sa každý deň zavezieme do veľkoobchodov, najeme sa, prípadne pri niekoľkohodinovom sledovaní bezduchého televízneho programu sa potúžime alkoholom, či chodíme na dovolenky v podobe dvojtýždenného opekania na slnku, o čom celý rok rozprávame svojim priateľom a známym. A takto nám kradmo, pre mnohých nebadane chcú zničiť našu identitu, predovšetkým vplyvom na mladú generáciu prostredníctvom liberálneho spôsobu života v duchu New Age. Tento postup je o to nebezpečnejší, že jeho koncepcia výchovného procesu je uskutočňovaná vo veľkej miere v zábavnej oblasti. Preto je najvyšší čas, aby sme boli veľmi obozretní a po budúcich voľbách dali možnosť iba tým, ktorí rázne povedia: Nie! Týmto novodobým praktikám likvidácie národnej identity v rámci Európy.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images