Národ.sk Zamyslenia predsedu SNJ Zamyslenie predsedu november 2009
Zamyslenie predsedu november 2009 PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Zamyslenia predsedu SNJ
Napísal Stanislav Pánis   
27.11.2009 13:42

Je až neuveriteľné čoho všetkého je človek vo svojom živote svedkom. Mojím šťastím bolo, že od útleho detstva som inklinoval k národným tradíciám. Prežil som aj také časy, keď sme vo februári sviatkovali pod prísnym pohľadom uja Gottwalda pod zasneženou baranicou. Následne sme pookriali k tradícií Veľkej noci, masovosť vytešených prvomájových sprievodov u mnohých s nefalšovanou spolupatričnosťou, ktorá v dnešnej arogancii neoliberalizmu absolútne chýba, mám doteraz v pamäti, aj z 9. mája vymeneného za 8. máj sme mali všetci radosť, lebo sa nemuselo ísť do školy či roboty.

Ujovia partizáni nám vypovstávali jeden deň augustového voľna, aj november mal svoju slávnu Auróru, ktorá nám vraj mala vystreliť svetlú budúcnosť. Ale nezabudnuteľný nežný november som aj osobne zažil, tak môžem konfrontovať všetku tú škálu nezmyslov, klamstiev a všetkého čo s tým súvisí. S úžasom pozorujem, ako hlboko niektorí ľudia klesli, keď sú schopní vyplodiť také nesmierne množstvo neprávd. Vo Francúzku je zaužívané, že história by sa mala písať najmenej po 50tich rokoch. V dnešnej záplave nepravdy o novembri začínam mať niekedy pocit, že som v tom čase žil asi na inej planéte. Čo mi to chcú a predovšetkým mladej generácii, ktorá vtedy nežila, nahovoriť tieto tzv. novembrové osobnosti, mne, človeku, ktorý bol každý deň na námestí, kde mohli desaťtisíce ľudí počuť rečníkov vďaka mojej aparatúre?

Veď celé VPN aj keď bolo koordinované Štátnou bezpečnosťou, bol jeden veľký chaotizmus. Ešte dnes vidím tie deti neorganizovane pobehujúce po VŠMU, ako sa napchávajú zákuskami, ktoré sa kupovali za peniaze vyzbierané od naivných ľudí vrátane mňa, keďže som sám vtedy ešte plný nadšenia dal vysoký obnos na podporu vtedy pre mňa ešte nedostatočne známej VPN. Pravdepodobne aj vďaka tomuto novembrovému šafáreniu už každú zbierku musí povoľovať Ministerstvo vnútra. Dnes sa veľakrát iba trpko pousmejem aj nad všetkými tými rozprávkami o emancipačných snahách akýchsi osobností o ktorých som v tom čase nevedel, hoci som sám stál na čele snáh o samostatnosť ako ústavný činiteľ.

Tak ako kedysi dodatočne povstali tisíce nových partizánov, aj dnes pozorujem, koľko nových bojovníkov za samostatnosť chodí po slovenskej zemi. Iba by som rád vedel, kde boli v tých časoch, keď sa mi vtedajší premiér v parlamente vyhrážal za moje snahy o samostatnosť väzením, či priam terorizmus zo strany médií, keď zo mňa robili od separatistu, extrémistu až po fašistu, len preto, že som chcel samostatný štát. A v tejto tendencii pokračujú dodnes, ibaže označenie separatistu už vynechali. Tých, ktorí sme mali predstavu o existencii štátu založenom na reálnych národno-kresťanských ideách, vymenili od prvých dní jeho vzniku až dodnes, takí, pre ktorých je jeho existencia v snahách dosiahnuť svoje ekonomické záujmy.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images