Národ.sk Zamyslenia predsedu SNJ Zamyslenie predsedu február 2010
Zamyslenie predsedu február 2010 PDF Tlačiť E-mail
Slovenská národná jednota - Zamyslenia predsedu SNJ
Napísal Stanislav Pánis   
18.02.2010 19:04

Pred rokmi som napísal pieseň pod názvom „Ako vták bez krídel“. Pri vnímaní udalostí, ktoré sa odohrávajú tak u nás, ako i vo svete, si uvedomujem, aký je bezbranný ten ich občan či svetoobčan, ktorému sa všetci mocichtiví globálnemu liberalizmu oddaní politici klaňajú. Celý svet sa ocitol v chaose naháňania ekonomického rastu, čo je až nápadne podobné Mojžišovmu biblickému obdobiu, len to zlaté teľa sa zmenilo na Medzinárodný menový fond, Svetovú banku a iné duchovné „poklady“ súčasných politikov. Pri reálnom zhodnotení tohto všetkého, ktorému dominuje strata základnej logiky, že podstatou spoločenského súžitia je ľudská bytosť, si uvedomujem, že som ako ten vták bez krídel. Hoci rád, vedomý si scestnosti súčasného diania, by som chcel ľuďom povedať, že existuje aj iná cesta ako tá, ktorú svetu určujú nadnárodné ekonomické zoskupenia. Veď tento hrozný stav, kedy celá naša spoločnosť je podriadená rôznym finančným iluminátom, vidno aj u nás doma.

Aký groteskne priehľadný je súboj už nepotrebných politických bábok v úplnej réžii finančných skupín, ktorým predtým tieto politické bábky samé umožnili zbohatnúť. Kde je tá ich starostlivosť o občana, keď sa pred celým štátom snažia očistiť, neuvedomujúc si, že čím ďalej, tým viac odhaľujú vlastnú tvár plnú podvodov z minulosti. V tomto súmraku spoločenského diania sa však potichu odohrávajú skutočnosti, ktoré majú ujsť pozornosti občanovi na akom im všetkým tak nesmierne rétoricky vraj záleží. Mechanizmus zadlžovania tak vynikajúco zaobalili všetky doterajšie vlády, že ani nenápadné manévrovanie neustáleho zvyšovania odvodov alebo daní to neodhalilo. Pochopiť cieľ sľubu vernosti k slovenskej vlasti, ktorý sa má skladať v maďarčine, na to snáď nepostačí ani ovládanie morzeovky.

Ale už sa niet čomu diviť, že je všetko naruby, keď policajti štrajkujú na podporu ministra vnútra. Doteraz to bolo vždy na svete tak, že sa štrajkovalo proti ministrovi, či už kvôli platom, alebo iným požiadavkám. Z toho nám vychádza iba jedna rovnica: že aj keď je kríza, niekto sa tu má veľmi dobre. Len čo potom, keď tých, čo svojou prácou tvoria hodnoty bude voči tým, ktorí z nich žijú s omnoho vyššími platmi, oveľa menej. Aj keď v našom národe už minulosti bolo hybnou silou heslo „Naspäť cesta nemožná – napred sa ísť musí“, rozhodne nie takto. Ktoré silno korešponduje s mojou životnou filozofiou, že na to, aby som vedel kam mám kráčať, musím poznať odkiaľ prichádzam, a tak sa vyvarovať chýb, ktorých sa dopustili tí pred nami.

Preto pri poznaní, že na Slovensku každoročne narastá počet vysokoškolsky vzdelaných ľudí je pre mňa anomáliou, že sa náš národ neustále nechá oklamať priam detinskými sľubmi. A nevyvaruje sa chýb pri rozhodovaní sa pod vplyvom sľubov, ktoré musí mať v čerstvej pamäti z predchádzajúcich volieb. Tí, ktorí sľubovali dvojnásobné platy, priniesli dvojnásobné ceny. Po nich sľubovali sociálne istoty a nastalo rozpredávanie nemocníc, zvyšovanie odvodov, daní a poplatkov. Popri nesplnených sľuboch malú všetci jedno spoločné: deklarovať prvoradosť občana a uskutočňovať rozdeľovanie miliárd predovšetkým pre seba a svojim sponzorom. Je teda na zváženie, či cestou napred máme kráčať na čele s takýmito ľuďmi, akí tu boli, až na malé obmeny, od „nežnej revolúcie“ až doteraz.

 

Najnovšie číslo

Podporte referendum

Anketa

Prispejete na verejnú zbierku na sochu panovníka Rastislava?
 

Rodný dom ThDr. Tisa

» PayPal transfer «
Výška Vášho príspevku:
* Vyberte čiastku a kliknite na tlačidlo vyššie „Oprava Tisovho domu“

Komu prispievam?
Ako prispieť cez PayPal?

Zábavná Anti SME kampaň

No images